CORONA VİRÜS, GÜNCEL, HAYAT

65 yaş üstüne dışarı çıkma sınırlandırıldı


İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Mart (bugün) gece 24:00’dan itibaren 65 yaş üstü yurttaşların evden çıkmalarının sınırlandırıldığı açıklandı

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan yurttaşların dışarı çıklamalarının sınırlandırıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır” denildi.

Bakanlığın açıklamasında geçen Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. maddesinde şu ifadeler yer alıyor:

Umumi hıfzıssıhha meclisleri mahallin sıhhi ahvalini daima nazarı dikkat önünde bulundurarak şehir ve kasaba ve köyler sıhhi vaziyetinin ıslahına ve mevcut mahzurların izalesine yarayan tedbirleri alırlar. Sâri ve salgın hastalıklar hakkında istihbaratı tanzim, sâri ve içtimai hastalıklardan korumak çareleri ve sıhhi hayatın faideleri hakkında halkı tenvir ve bir sâri hastalık zuhurunda hastalığın izalesi için alınan tedbirlerin ifasına muavenet eylerler.

Radio Bot
Latest posts by Radio Bot (see all)
Etiketler: , , , ,