MÜZIK, VIDEO HABER

Corona şarkısıyla sosyal medyada gündem olan Doğanay Tüzüngüç


Kübalı şarkıcı Camila Cabello’nun dünyaca ünlü ’Havana’ şarkısını farklı şekilde yorumlayarak corona virüse yorumlayan Doğanay Tüzüngüç’ün şarkısı sosyal medyada paylaşma rekoru kırdı. Doğanay Tüzüngüç o şarkının hikayesini ve gelen yorumları anlattı.

 

Şarkıyı çektiği köşesinden soruları yanıtlayan Tüzüngüç, “Dürüst olmak zorundayım, hiçbir plan-program, şunu yapayım, bunu yapayım gibi bir şey olmadı. Evime şarkının orijinali olan ’Havana’yı söylerken, birden ’corona’ çıktı. O kadar corona ile iç içeyiz ki, o kadar uyuyor ki birbirine. Sonra tam neresi olduğunu bilmediğim birkaç söz de hemen ardından aktı ve oturdum, her zaman bütün şarkı sözlerimi yazdığım defterime bu sözleri karalamaya başladım. Size samimiyetimle söyleyeceğim, 25 dakikamı almadı bunu yazmak. Planlamadan, etmeden şarkının mezurlarına uydurdum, mikrofonumu açtım ve okudum. Birkaç grubumla paylaştım” dedi.

‘Oturdum, hepimize dersler verdim’

Özellikle sosyal medyada edindiği bilgileri şarkıya adapte ettiğini söyleyen Tüzüngüç, “Evimizdeyiz, ne yapacağız ki? Gündemle ilgili bir müzik yapmak daha mantıklı geldi. Aslında mantıklı da değil, dedim ya aktı. O an öyle olması gerekti ve oldu. Hiçbir şeyi planlamadım. Belirttiğim gibi, sosyal medya o kadar elimizde ki her yerden haberler, acılar geliyor. Hepimiz bilgi patlaması yaşıyoruz. Her taraftan gelen bir sürü bilgi var. Bu bilgiler zaten kafamda o yüzden oturdum, hepimize dersler verdim. İnsanlar “En basit temel bilgi olan el yıkamaya kadar vardı iş’ oldular. O yüzden bu bilgiler zaten bize sosyal medyadan akıtılmışken, ben de bunları alıp şarkıya adapte ettim. Şunların hepsini 25 dakikada karaladım ve bu çıktı. Güzel oldu herhalde” şeklinde konuştu.

 

 

Radio Bot
Latest posts by Radio Bot (see all)
Etiketler: , , , , ,