VIDEO HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi! Yeni corona tedbirleri yolda….


Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan artan corona vakalarına karşı alınacak yeni tedbirlerin sinyalini verdi. “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi” diyen Erdoğan “O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

[videopress fe2Jc0kE permalink=”false” hd=”true”]

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  cuma namazını kıldığı Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nden çıkışta gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Corona virüsü vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi” dedi.

Erdoğan, “Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük” diye konuştu.

“BAKANLIK TEDBİRLERİ ARTTIRMAK DURUMUNDA”

“O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda” diyen Erdoğan, “Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı çalışmalarıyla ilgili soruya, “Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz” yanıtını verdi.

“YUNANİSTAN BUNU FIRSAT OLARAK GÖRMELİ”

Akdeniz’deki gerimi de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sismik arama gemisini bakım için limana çekmesini Yunanistan’ın diplomaside bir fırsat olarak görmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, Yunanistan başbakanı ile görüşmesinde bir engel olmadığını ancak bunun için önce çerçevenin belirlenmesi gerektiğini de ifade etti.

Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Sarraj’ın görevi bırakacak olaması bizler için üzüntü verici oldu.

* Sarraj’dan aldığımız haberler (sonrası) bizler de kendilerine bazı haberler ulaştırdık. Önümüzdeki hafta bazı görüşmeler olabilir, görüşmelerle birlikte bu işi olması gereken istikamete kavuştururuz.

* Avrupalı mevkidaşlarımızla, Yunanistan Başbakanı ile görüşme konusunda sıkıntımız olmadığını söyledik, asıl konu hangi çerçevede neyi görüşeceğimiz.

* Oruç Reis’i bakım için limana çektiysek bunun da anlamı var, Yunanistan bu yaklaşımımızı olumlu istikamette karşılasın buna göre adım atalım. İyi niyet olduktan sonra her zaman görüşmeye hazırız, ister üçüncü ülkede ister videokonferansla.

* Bakım bitince Oruç Reis gemisi çalışmalarına devam edecek. (DHA-REUTERS)

Radio Bot
Etiketler: , , , , , , , , ,