GÜNCEL

#DenizTaksi ücret tarifesi belirlendi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında Deniz Taksi ücret tarifesi belirlendi. 10 yolcu kapasiteli Deniz Taksilerin 1 mil dahil açılış ücreti 100 TL olacak. 

Alınan kararla Deniz Taksi ücret tarifesi şu şekilde olacak: 1 mil dahil açılış ücreti 100 TL, 1-4 mil arası mil başına 75 TL (4 mil dahil), 4-8 mil arası mil başına 60 TL (8 mil dahil), 8 mil sonrasında mil başı 48 TL.

Haliç Tersanesi’nde üretimi devam eden 50 adet Deniz Taksinin sekizi Ekim ayında hizmet vermeye başlayacak. Deniz Taksilerde bir kaptan ve bir gemici olmak üzere iki personel bulunacak. Personeller arasında kadın denizciler de yer alacak.

7/24 KULLANILABİLECEK VE UYGULAMA ÜZERİNDEN ÇAĞRILACAK

10 yolcu kapasiteli Deniz Taksiler, sefer saatlerinden bağımsız olarak her saat kullanılabilmesi ile denizin toplu ulaşımdaki payını artırmayı hedefliyor. Bir aplikasyon ile ilk etapta 98 iskeleden çağrılabilecek. Yolcular, seyahat etmek istedikleri iskeleleri, tarihi ve saati seçerek rezervasyon yapabilecekler.

İleride paylaşımlı kullanım modeli ile “Taksi Dolmuş” gibi hizmet vermeye başlayacak, ayrıca iskelelerden bağımsız, teknelerin yanaşma izni olan her yere çağrılabilecek.

Radio Bot

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,