CORONA VİRÜS, TEKNOLOJI

Hayat eve sığar Corona virüsü uygulaması Play Store App Store indir


Hayat eve sığar Corona virüsü uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Uygulamayı Andorid ve iPhone telefonlarına indirmek isteyenler ise “Hayat eve Play Store App Store indir” sayfasını aratıyor. İşte, “App Store ve Play Store Hayat eve sığar uygulaması indir” sayfası…

Sağlık Bakanlığı Corona virüsü tedbirleri kapsamında hem virüsün yayılım hızını engellemek hem de vatandaşların kişisel karantina tedbirlerine yardımcı olmak amacıyla “Hayat eve sığar” uygulamasını erişime açtı. Uygulama Android telefonlarda Play Store üzerinden ve iPhon telefonlarda ise App Store üzerinden rahatlıkla indirilebiliyor. İşte, Hayat eve sığar uygulaması indirme sayfası…

 

PLAY STORE: HAYAT EVE SIĞAR – İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

APP STORE: HAYAT EVE SIĞAR – İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. Yine uygulama kullanıcıların Bluetooth’nu açıyor ve sokakta gezerken karşılaştıklarından birisi daha sonra pozitif çıkarsa ‘şu gün şu saatte pozitif birisiyle karşılaştınız’ şeklinde uyarıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan uygulama ile ilgili yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

 

“Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa, riski sıfırlayacak.

 

Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır. Ayrıca izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması birçok şeyin takibini, hastalık sonrasındaki temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.”

Radio Bot

Etiketler: , , , , , , , ,