VIDEO HABER, VIDEO MUZIK

İzel Baybars’ın ilk albümü #IN5D yayında!


İzel Baybars’ın ilk albümü #IN5D yayında!

 
#IN5D now available on all digital platforms!

İzel Baybars’ın ilk albümü #IN5D yayında!

 
Since we were born, we grew up with the illusion of 3 Dimensional existence by wrong and incomplete information. Though in this ‘fortunate’ cycle, our world’s frequency leveled up to 5th Dimension first time. Some of us chose to incarnate in human bodies either first or several times in order to tune in, join and boost our world’s frequency.
This album is all about reflecting the psychlogical sides of the awareness in our conscious minds since our birth, the awaken spirit, the acceptance of the world itself and all different identities within ourselves. This is the story of composing oneness with the 3D tools as ‘Right-Wrong, Good-Bad, Joy-Grief, Light-Dark’ and creating a gateaway to the New Age, to the 5th Dimension by freeing ourselves from duality and Surrender to the Unknown.
 
Bizler doğumumuzdan itibaren yanlış ve eksik öğretilmiş bilgiler yüzünden sadece üçüncü boyutun varlığını tecrübe ettiğimiz yanılgısına düşmekteyiz fakat bu yaşadığımız ‘’şanslı’’ zamanlarda dünya titreşimini ilk kez beşinci boyuta taşımış bulunmakta. Bazılarımız sadece bu süreci hızlandırıp dünyanın frekansını ayarlamasına yardımcı olmak için belki ilk kez belki de yeniden insan bedeninde enkarne olmayı seçti. Bu albüm doğumdan beri gerçekleşen bilinç düzeyindeki farkındalıklar, ruh ile tekrar birleşme, bu dünyayı ve benliği olduğu haliyle kabul etme sürecinin zorlayıcı taraflarının psikolojik bir yansıması. İyi – kötü , neşe- hüzün, karanlık – aydınlık gibi üçüncü boyut kavramlarının bir arada bulunduğu, aynı zamanda da tüm bu kavramlardan özgürleşip bireysel olarak beşinci boyuta yani bilinmeyene teslim olmanın hikayesi.
Radio Bot
Latest posts by Radio Bot (see all)
Etiketler: , ,