SAĞLIK

Kalp kırıklığında vücudun verdiği 18 tepki


Çoğumuz kalp kırıklığı yaşadık. Kalp kırıklığı hayatın normal bir parçası haline gelen ve büyümemiz için üstesinden gelmemiz gereken bir evre. Kalp kırıklığının duygularımız ve zihinsel sağlığımız üzerinde birçok etkisi olsa da, sizi fiziksel olarak da etkileyebilir. Kalbinize dikkat edin. İşte kalp kırıklığında vücudun verdiği 18 tepki.

 

1-Her şeyi sorgularsın

Değiştirebileceğiniz bir şey olup olmadığı veya bir şeylerin olduğu gibi olmasını önlemek için yapabileceğiniz bir şey var mıydı konusunda sürekli endişeleneceksiniz. Bu normal! Hepimiz kendi tarzımızda yas tutarız ve bu da bu yollardan biridir. Bununla birlikte, bu durum öz bakıma vakit harcamanız için iyi bir zaman.

Kendi kendine sorgulama ile kendinizi fazla zorlamayın. Onun kalmasını sağlamak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

2-Gerçek acı hissedersin

Göğsünüzde ve vücudunuzun diğer bölgelerinde ağrı hissedeceksiniz. Bazı insanlar için dramatik gelse de, bu gerçekten olan bir şeydir. Beyniniz yoğun duygusal ağrıyı tanır ve bu nedenle fiziksel acı içinde olduğunuza inanır. Bu, aşırı stres altındayken migren ağrısının tutmasına benzer şekilde çalışır. Bedeniniz sizi zihninizdeki kargaşadan daha fazla haberdar ediyor.

3-Kramplar girer

Vücudunuz normalden daha fazla ağrı hissedecektir. Çünkü duygusal ağrınız çok yüksek bir seviyededir, ancak bu zamanla geçecek bir şeydir.

4-Hastalanabilirsin

Kalp kırıklığı bağışıklık sisteminizi bile etkileyebilir.Sizi virüslere ve benzeri şeylere karşı savunmasız hale getirir. Bir kalp kırıklığından geçerken, bağışıklık sisteminizi geliştirmeye yardımcı olmak için sağlıklı bir şekilde yemek yemek ve bol su içmek isteyebilirsiniz.

5-Saçların dökülebilir

Bazı filmlerde, kahramanın saçlarının üzüntüden döküldüğünü görebilirsiniz ancak bu yalnızca filmlerde olmuyor. Ne yazık ki, bu sadece filmlerde olan bir şey değil, gerçek hayatta gerçekleşiyor. Vücudumuz strese farklı şekillerde tepki verir, böylece saç dökülmesi yaşayabilirsiniz.

6-Adet düzenin aksayabilir

Duygularınız kötü bir halde ve bu her şeyi etkileyebilir. Vücudunuzun biyolojik saati aşırı derecede bozulacak. Bu olduğunda, kendinizi rahatlatmaya çalışmanız oldukça önemlidir.

Bu insanla hayatınızı sürdürmeye karar verdiniz. Partnerinize bağlıysanız, onu özlemeniz çok normal. Her şeyi bırakıp çekip gitme isteğiniz de artacaktır.  Şimdi var olmayan ilişkinizin fotoğraflarına bakarak kalbi kırılmış halde vakit geçiriyorsanız hemen durun!

8-Yalnız hissedersin

Nerede olursanız olun veya kiminle birlikte olursanız olun yalnız hissedeceksiniz çünkü bu kişinin hayatınızda her şeyden daha fazla olmasını istiyorsunuz. Bir ilişkinin sonu çok zor, yalnızlık yalnız kalmaktan çok daha fazlası. İnsanlarla dolu bir odada olabilir ve hala bir şeylerin eksik olduğunu hissedebilirsiniz.

9-Aşırı stresli olursun

Stres seviyelerinizin tavan yaptığını hissedebilirsiniz. Şimdi kendi başınıza çözecek çok şey olacak. Örneğin, bir şey için daha önce partnerinize güveniyorsanız, şimdi yeni yollar bulmalısınız.

Bu durum bazen aşırı yeme, bazen de iştahsızlık olarak kendini gösterebilir. İştah artışı olan insanlardan biriyseniz, yediklerinizin içeriğine dikkat etmenizde fayda var.

11-Depresif olursun

Genellikle üzüntülü ve uyuşuk hissedersiniz. Tüm dünya yıkılış gibi gelebilir. Ancak kurtulmanın anahtarı sizde.

12-Her şey gerçek değilmiş gibi gelir

Kalbinizi defalarca kırmasına rağmen bu kişiden vageçmekte zorlanırsınız. ele ele tutuşan çiftlerin yoldan geçişini izlemek bile gözlerinizin dolmasına neden olabilir. Eğer eski sevgilinle arkadaş kalabilecek biriyseniz oldukça güçlü bir insansınız demektir.

 
13-Karmaşık düşünceler üretirsin

İçeride kafan karıştı. Ne kadar çok düşünürsen o kadar karışıklık olur.

14-Kalbin yavaşlar

Bazı insanlar kalp kırıklığından geçtiklerinde gerçek göğüs ağrısı yaşarlar. Çünkü kalbiniz kırıldığında kalp içindeki kaslarınız tam anlamıyla zayıflayabilir. Çok fazla göğüs ağrısı yaşıyorsanız, doktor ziyareti kötü bir fikir değildir.

15-Uyku düzenin değişir

Bazı insanlar uyanamaz, bazıları uyuyamaz. Bu sürekli bir mücadeledir.

Bir saatli bomba gibisiniz, en küçük şey bile sizi harekete geçirebilir. Sadece olaylara aynı tepkiyi vermiyorsunuz. Bunun nedeni duygusal birikimdir.

17-Yalnız kalmak istediğini hissedersin

Kelimenin tam anlamıyla odanızdan ayrılmak bile istemiyorsunuz. Fiziksel olarak yorgunsunuz ve kendinizi zorlayamıyorsunuz.

18-Bağışıklık sistemin zayıflar

Stres, bağışıklık sistemini ve vücudu zayıflatır. Bu sizi hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı daha duyarlı hale getirir.

Radio Bot
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,