SINEMA

Keanu Reeves ve Neil Patrick Harris’ten Matrix 4 ipuçları


Matrix 4

Matrix 4

Sinema tarihine kazınan Matrix serisi, yeni bir filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Filmin başrolü Keanu Reeves ile ana karakterlerden Neil Patrick Harris filmle ilgili yeni bilgiler verdi.

BBC’nin The One Show programında konuşan Keanu Reeves, merakla beklenen Matrix 4’ü “ilham veren bir aşk hikayesi” diye nitelendirdi. Berlin’de çekim yaptıklarını söyleyen Reeves, “üçüncü filmin finalinde pek de geri dönecekmişsin gibi görünmüyordu” ifadelerine, “Evet Neo için biraz korkunç bir finaldi” diye yanıt verdi.

 

Reeves, “Lana Wachowski diye harika bir yönetmenimiz var ve o bir aşk hikayesi, ilham veren güzel bir senaryo yazdı. Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı. Ve aksiyonu harika, her şey açığa çıkacak,” dedi.

MORPHEUS ARTIK YOK

Filmin anahtar karakterlerinden Neil Patrick Harris ise “Bence Lana Wachowski’nın harika bir enerjisi var ve geçmişte kullandığı görsel tarzı taşımaya devam ediyor. Hep büyük bir aksiyon filminde başrol olmak istemişimdir. Bu benim için hiç kötü değil. Ama biraz yüzeysel ve kum havuzunda oynamak bana göre eğlenceli,” dedi.

Matrix serisinin yapı taşlarını oluşturan Ajan Smith ya da Morpheus gibi karakterler Matrix 4’te yer almayacak. Ancak onun yerine yıldız oyuncular ve yeni karakterleri gelecek.

Matrix 4’ün oyuncu kadrosunda Neil Patrick Harris’in yanı sıra orijinal filmlerin Neo’su Keanu Reeves, Trinity’ye hayat veren Carrie Anne Moss, Merovingian olarak Lambert Wilson ve Niobe olarak Jada Pinkett Smith’in yer alacak. Ayrıca Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Matrix 4’ün diğer önemli isimleri arasında yer alıyor.

Matrix 4, 1 Nisan 2022’de tüm dünyadaki izleyicileriyle buluşacak gibi görünüyor. 

Independent Türkçe, Beyazperde, Daily Mail

Radio Bot

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,