MÜZIK

Koray Candemir’den yeni şarkı: İhtimaller


Solist Koray Candemir, yeni şarkısı İhtimaller ile, dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor

‘Şairin Elinde’, ‘Renklerin İçinde’, ‘Nefesini Tut’, ‘Yıldızların Altında’ gibi şarkıların sesi Koray Candemir, uzun süren sessizliğini “İhtimaller” ile bozuyor.

Candemir, müziğinde modern rock ve alternatif pop öğelerini barındıran, melankolik bir aşk hikayesi anlatan yeni şarkısını 29 Mayıs Cuma günü dinleyicileriyle paylaşmaya hazırlanıyor. Türk rock gruplarından Kargo’nun (1994-2008) solistliğini yapan ve MaSKott’un kurucularından olan Candemir, ‘İhtimaller’ şarkısı ile müzikteki çeyrek asırlık deneyimini, yepyeni bir enerjiyle birleştiriyor.

‘İhtimaller’in Doğan Tanyer imzası taşıyan ve pandemi öncesinde çekilen video klibinde, geniş bir cast ve grup performansı dikkat çekiyor.

koray-candemir-den-yeni-sarki-ihtimaller-734910-1.

Aranjesinde Serkan Çeliköz’ün gerçekleştirdiği şarkının Mix’ini Tarkan Gözübüyük üstlendi. Şarkının Mastering’ini ise Grammy Ödüllü Evren Göknar gerçekleştirdi.

Şarkının kayıtlarında ve videosunda davulları Kurban’dan tanıdığımız Burak Gürpınar çalarken, bas gitarda Cemre Kabaş, gitarlarda Cem Şahin ve Can Baydar’ı görüyoruz. Şarkının kayıtları Cazmaster ve Pür stüdyolarında yapıldı.

25 yıllık kariyerinde ikisi solo olmak üzere toplam dokuz stüdyo albümüne imza atan Koray Candemir; The state51 Conspiracy ve GRGDN ortak yapımı olan yeni albümünü 2020 sonbaharında dinleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

About Author

Etiketler: , , , , , , , , , ,