MÜZIK, VIDEO MUZIK

Kubilay Karça ve Ekin Ekinci’den Düet: “Kimi Sevdiysem Sensin”


Kubilay Karça’yı beğenen ve takip eden biri olarak ne yazık ki bu şarkı beni sar(a)madı…
Emeğe saygı tabii ki ancak ben beğenemedim, aslında benim tarzım değil desem daha doğru olur. Kubilay Karça‘nın bir arabesk yönü var ama bu şarkı arabesk desem değil, hip-hop desem hiç değil, bayağı pop şarkısı olmuş bu.

YouTube’daki yorumları okuduğumda pek çok kişinin Samet’ten geldiğini gördüm ve kim ki bu Samet derken, klipte oynayan Samet Topçu aka “Sametoloji” olduğunu öğrendim ki kendileri TikTok fenomeni imiş. Videoya gelen yorumların yüzde sekseninin Samet’e gelmesi, Kubilay Karça’nın ve Ekin Ekinci‘nin neredeyse hiç isminin geçmemesi biraz talihsizlik olmuş bence, şahsen ben olsam sinir olurdum diye düşünüyordum ki yorumların dibine indikçe aslında bunun güzel bir pazarlama fikri olduğuna karar verdim, Samet’ten gelen ergen gençlikten Kubilay Karça’ya da hayran olanlar olmuş yani amaç hedefe ulaşmış görünüyor. Samet’in rol arkadaşı olan bayan da Miray Şen isimli bir TikTok fenomenimiz imiş, e Samet hayranları pek memnun olmamış bu durumdan haliyle. Bana gelince bu pazarlama fikrini sevmekle beraber ne şarkıyı ne klibi beğendim. Ekin Ekinci’yi merak edenler de söz ve müziği Kubilay Karça’ya ait olan “Gel Artık” şarkısını dinlesinler derim.

Şarkının düzenlemesi de Allame’ye ait ona dair de 3-4 yorum anca görebildim. O da kaynamış arada yani…

Bu durumda Kubilay Karça yeni fanlarıyla etkileşime geçedursun, ben de daha önceki çalışmalarını dinlemeye devam edeceğim 🙂

Size de şu sırayla öneririm:

1 – Kubilay Karça & Şehinşah – Kıskanç

2 – Berk Coşkun & Kubilay Karça – Daha Yeni Başladı

3 – Mobeatz & Kubilay Karça – S.O.S

4 – Kubilay Karça & Allame – Yarınım Yok

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,