MODA

Marc Jacobs ile erkeklerde topuklu modası


Son zamanlarda pek çok ünlü marka erkekler için yüksek topuklu ayakkabılar tasarlamaya başladı. Bu trende son uyan isim ise ABD’li ünlü modacı Marc Jacobs oldu. Jacobs, Rick Owens tasarımı ayakkabıları giyip çekildiği fotoğrafı Instagram’da fotoğrafını paylaştı. 10 santimetre topuğa sahip ayakkabısının satış fiyatı ise yaklaşık 900 Sterlin (7 bin TL).

 

Başka bir fotoğrafta Marc Jacobs’ın, paçaları kıvrılmış siyah pantolon ve parlak siyah renkteki gösterişli platformlarıyla birlikte kaplan desenli bir ceket giydiğini görüyor. Saçlarına da toka takmayı ihmal etmiyor.

Marc’ın bu fotoğrafta giydiği siyah topuklu bot, Rick Owens’ın web sitesinde 1.074 sterlinden başlıyor. Yani 8 bin 315 Türk lirası.

Christian Louboutin, Calvin Klein ve Jimmy Choo gibi markalar da dahil olmak üzere son birkaç yıldır erkekler için yüksek topuklu ayakkabılar benimsemiş durumda. Yüksek topuklu erkek ayakkabıları, stilettodan Cuban topuklusuna kadar her çeşitte üretilmeye başlandı.

2019’un başlarında Amerika’daki BBC televizyonunda yayınlanan bir dans yarışmasında Johannes Radebe isimli dansçı, keskin topuklu ayakkabılarla dans ederek herkesi kendine hayran bırakmıştı

32 yaşındaki Güney Afrikalı dansçı ve koreograf, kırmızı bir halıya basarken, topuklu bot ve deri pantolon giymişti.

Erkek dansçıların topuklu ayakkabı giydiği kareografiler, son zamanlarda Madonna ve Lady Gaga de dahil olmak üzere pek çok ünlü yıldızın şovlarında boy gösteriyor.

Radio Bot
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,