HAYAT, SAĞLIK

Metrobüs duraklarındaki dezenfektan cihazları bir gün dayandı


İBB’nin 7 metrobüs durağının girişlerine yerleştirdiği dezenfektan cihazlarından bazılarının kırıldığı belirlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs önlemi olarak metrobüs duraklarına yerleştirdiği dezenfektan cihazlarından bazıları kırıldı. Uygulama ilk olarak Halıcıoğlu, Okmeydanı, Darülaceze, Okmeydanı Hastane, Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu istasyonlarında başlatılmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), kış aylarında artış gösteren salgın hastalıklar ve yeni tip korona virüs ile ilgili önlemler kapsamında 7 metrobüs durağının girişlerine yerleştirdiği dezenfektan cihazlarından bazılarının kırıldığı belirlendi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Küresel bir salgına karşı vatandaşlarımızı korumak için yerleştirdiğimiz bu cihazların hangi zihniyetle kırıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz” ifadelerini kullanarak kamera kayıtlarının emniyet ile paylaşıldığını belirtti.

 

​Metrobüs hattındaki 44 istasyonun tamamına yayılması planlanan uygulama ilk olarak dün Halıcıoğlu, Okmeydanı, Darülaceze, Okmeydanı Hastane, Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu istasyonlarında başlatılmıştı.

Radio Bot
Latest posts by Radio Bot (see all)
Etiketler: , , , , , , , , , ,