CORONA VİRÜS, GÜNCEL, SAĞLIK

THY ve Pegasus, 65 yaş üstü yolcu taşımayacak


İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü yurttaşların evden çıkmamasına yönelik genelgesinin ardından THY ve Pegasus yaşlı yolcuları taşımayacağını açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus, 65 yaş ve üstü yolcuları, yenip tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir süre taşımayacaklarını bildirdi.

İçişleri Bakanlığının saat 24.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarını, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırmasının ardından Türk Hava Yolları’ndan da benzer bir karar geldi.

THY ve Pegasus, 65 yaş ve üstü yolcuları, yenip tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir süre taşımayacağını bildirdi.

​THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

http://gty.im/85910411

“65 yaş ve üstü yolcularımız, siz bizim için çok değerlisiniz. Sizin tecrübelerinizden çıkaracağımız daha çok ders var. Onları bizimle paylaşabilmeniz için bu süreç sonuna kadar evde kalmanızı arzuluyoruz. O nedenle sizlerle uçuşumuza kısa bir ara veriyoruz.”

Pegasus Hava Yolları da 65 yaş üzeri vatandaşlar için bir duyuru yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Korona virüsü için alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlar için verilen sokağa çıkma yasağı kararı üzerine yapacağınız 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan biletlerinizdeki ücretsiz değişiklik ve iade işleminizi 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. Takdir edersiniz ki; çağrı merkezinde oluşacak olan yoğunluk sebebiyle işlemlerde yavaşlama olabilir, lütfen endişe etmeyiniz.

HATIRLATMA: Bilet işlemlerinizi önümüzdeki günlerde de gerçekleştirdiğinizde hiçbir kayıp yaşamayacağınızı belirtmek isteriz. Son başvuru tarihi ise yine; 30 Nisan 2020’dir.

Radio Bot

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,